دبی سلام
0

موزه ایلوژن دبی

هولوگرام
بازدید 61

موزه ایلوژن دبی

 هنر های که باعث خطای دید و خطاهای بصری میشود از موضوعت جذابی است که هر فردی را با هر سن و سالی جذب خود میکند، حال فکر کنید که یک موزه باشد که موضوع آن توهمات بصری و هنرنمایی های با این موضوع باشد؛ موضوع ایلوژن یا توهمات دبی همان موزه‌ای است که درباره آن صحبت میکنیم.

دبی از مقاصد پرطرفدار گردشگری در کشور امارات بوده که هر ساله مسافران و گردشگران بسیاری به سمت خود جذب میکند و از این رو میتوان همواره انتظار وجود جدیدترین و جذاب ترین تفریحات مهیج و دیدنی را در آن داشت.

اگر که کمی دور شدن از واقعیت را دوست دارید و از سوپرایز های غیر منتظره استقبال میکنید، بهتر است تا انتهای این مقاله از مجله آنلاین گردشگری دبی سلام همراه ما باشید تا با موزه توهمات دبی که در آن میتوانید دچار 80 نوع مختلف از توهمات شوید آشنا شوید.

معرفی موزه توهمات دبی

نخستین باری که موزه های با موضوع توهمات در دنیا افتتاح شده مربوط به سال 2015 بوده که موزه توهمات شهر کرواسی میباشد؛ با توجه به استقبال های بسیار از این موزه کشوره های همچون آلمان، عمان، اتریش، مالزی نیز تصمیم به افتتاح موزه های توهمی گرفتند؛ با افزایش محبوبیت این نوع موضوع ها دبی که یکی از پایتخت های گردشگری در دنیا به شمار میرود نیز تصمیم به ساخت موزه ایلوژن گرفت که در حال حاضر این موزه یمی از مجهزترین و بزرگترین موزه توهمی در دنیا به شمار میرود.

این موزه در منطقه ال سیف و در نزدیکی نهر دبی قرار گرفته و یکی از جذاب ترین جاهای دیدنی در این شهر به شمار میرود که در بین مسافران تور دبی نیز بسیار پرطرفدار و محبوب شناخته شده است.

قسمتهای مختلف موزه  ایلوژن دبی

پیشتر اشاره کردیم که این موزه درایا 80 اتاق مختلف همراه با 80 توهم گوناگون بوده که میتوانید بدون مصرف هیچ گونه ماده مخدری در هر کدام از اتاق های این موزه به دنیایی خواب و خیال سفر کرده و توهمات هیجان انگیزی را داشته باشید.

بازدید از این موزه برای تمامی افراد با هر سنی آزاد بوده و هیچ محدودیتی سنی برای بازدید از این موزه وجود ندارد.

برای داشتن روزی به یادماندنی همراه با دوستان و خانوادتان پیشنهاد میکنیم تا حتما در سفرتان به دبی سری به موزه توهمات دبی بزنید و حتما همراه خود دوربین عکاسی برای ثبت خاطرات خود داشته باشید.

باید اضافه کرد که در این موزه نمایشگاه های مختلفی همچون توهمات بزرگ، توهمات شدید، توهمات نوری نیز برگزار میشود؛ در ادامه قرار است تا به معرفی قسمت های مختلف این موزه بپردازیم:

اتاق ایمز

اتاق ایمز از جالب ترین و دیدنی ترین بخش های این موزه بوده که در بین بازدیدکنندگان موزه از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار است؛ در این بخش از موزه خربی از قوانین فیزیک وجود نداشته و قسمت های مختلف فضا که بزرگ است میتواند کوچک دیده شود یا بخش های که باید کوچک باشند بسیار بزرگند! این موضوع نیز به علت اختلاف ارتفاع، خطوط مورب و اختلاف  سطح های است که شما را گیج خواهند کرد.

موزه ایلوژن دبی

اتاق ایمز

تونل گرداب

با وارد شدن به این تونل ممکن است دچار سرگیجه و حس عدم تعادل شوید! تمام این اتفاقات نیز به خاطر طراحی و نورپردازی این تونل بوده و شما میبایست بدون از دست دادن تعادل خود سعی در عبور از آن کنید. این تونل دارای نمایشگرهای توهم زای بسیاری است که احساس حرکت را در افراد به مقیاس های متفاوتی تغییر میدهد و حرکت را چالش برانگیز میکند.

تونل بی نهایت

برای بعضی ممکن است این تونل ترسناک به نظر برسد چرا که زمانی که وارد آن میشوید و شروع به راه رفتن میکنید متوجه میشوید که انگار این تونل پایانی ندارد؛ طراحی این تونل به گونه‌ای است که این توهم را به شما میدهد که انگار هیچ پایانی در انتظارتان نیست، درست به مانند یک خواب!

معرفی موزه ایلوژن دبی

تونل گرداب

اتاق ضد جاذبه

اتاق ضد جاذبه یکی از بخش های جذاب موزه ایلوژن دبی بوده که با استفاده از آینه های مختلفی که در این اتاق قرار گرفته این توهم را به بازدیدکنندگان میدهد که اشیاء و افراد در فضا معلق و شناور هستند. برای مثال اگر که شما ایستاده باشید خود را در آینه ها سر و ته خواهید دید که بر روی سقف ایستاده‌اید.

 

اتاق چرخشی

توهم این اتاق به این صورت است که انگار به جای زمین در حال راه رفتن بر روی دیوار های چرخان هستید و گویی که جاذبه و قوانین فیزیک نیز در این اتاق معنایی ندارد.

اتاق با میزهای گردان و توهم صندلی

اگر به گرفتن عکس های بامزه و جالب علاقه دارید این اتاق های میتواند برای شما بسیار جالب باشد برای مثال در یکی از اتاق یک صندلی وجود داشته که با نشستن بر روی آن نسبت به سایر افراد اتاق کوچکتر به نظر خواهید رسید و یا در اتاقی دیگر میز های وجود داشته که به صورت همزمان در حال چرخش هستند و ذهن افراد را به بازی میگیرند.

سر در بشقاب!

برای بعضی از افراد این بخش جالب و برای بعضی نیز میتواند بخشی آزار دهنده باشد چرا که در این قسمت شما میتوانید سر افراد خانواده و دوستان خود را روی بشقاب ببینید، در واقع طراحی آن به گونه است که تمام بدن شما به جز سرتان پوشیده و غیر قابل دیدن میباشد و سرتان در یک بشقاب قرار گرفته است.

موزه دیدنی ایلوژن دبی

سر در بشقاب!

صورت متغیر

از قسمت های جذاب موزه ایلوژن این قسمت بوده که دارای آینه های نواری و افقی است که زمانی که به تماشای خودتان در آینه های مشغول میشوید هر کدام از اعضای صورتتان را در ردیف های آینه های شکل متفاوتی به خود میگیرند و میتوانید سلفی های عجیب و جالب بسیاری را در این بخش داشته باشید.

هولوگرام

یکی از جذاب ترین و شاید باحال ترین قسمت های موزه که کامل کننده شگفتی موزه ایلوژن دبی است، بخش هولوگرام آن بوده که پر است از انواع تصاویر سه بعدی و هولوگرام های که در قسمت های مختلف فضا قرار داشته و در هر لحظه پیدا و ناپدید میشوند. اگر که  دوست دار واقعیت مجازی و تصاویر سه بعدی باشید این بخش مختص به شما ساخته شده است.

همچنین این موزه دارای بخش های مختلفی است که میتوانید در آن به بازی های فکری، پازل های چوبی و Dilemma  مشغول شوید؛ گلدان روبین، توهم صورت خالی، جعبه سحر و جادو، لوله شکل نما، حیله گر استیک و … نیز از دیگر بخش های جالبی است که در موزه توهمات دبی میتوانید ببینید.

میز کلون 

این بخش از موزه هم جالب و جذاب بوده و هم میتواند ترسناک باشد!

در این بخش شما با نشستن پشت یک میز میتوانید خودتان را که حالا 5 تا از شما وجود دارد را دیده و از تجربه این انعکاس جذاب، شگفت زده شوید.  

بازدید از موزه ایلوژن دبی

احتمالا پس از آشنایی با فضاهای مختلف این موزه، مشتاق بازدید از آن شده باشید، باید گفت که بازدید از این موضوع برای تمامی افراد آزاد بوده و همچنین بهترین زمان برای بازدید از موزه ایلوژن دبی در فصل های خنک سال میباشد.

معرفی موزه توهمات دبی

موزه توهمات دبی

زمان های بازدید از موزه ایلوژن دبی از یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10:00 الی 22:00 میابشد. روزهای جمعه و شنبه و روزهای تعطیل رسمی نیز از ساعات 10:00 الی 23:00 میتوانید از موزه ایلوژن دبی بازدید کنید.

خرید بلیط موزه ایلوژن دبی

تهیه بلیط برای بازدید از موزه ایلوژن دبی به صورت آنلاین و حضوری ممکن بوده و میتوانید با خرید یک بلیط از تمامی قسمت های این موزه بازدید کنید. گزینه بلیط خانوادگی میتواند انتخابی مقرون به صرفه برای خانواده ها باشد که شامل دو کودک و دو بزرگسال بوده و در صوتر تمایل به پس دادن بلیط های که آنلاین خریداری شده، تا 24 ساعت به زمان بازدید امکان کنسلی بلیط وجود دارد. بازدید از موزه ایلوژن دبی برای کودکان زیر 4 سال رایگان بوده و برای خرید بلیط تا 1 ساعت مانده به بسته شدن موزه میتوانید اقدام به تهیه بلیط کنید.

 در انتها

فراموش نکنید که در زمان بازدید از این موزه حتما دوربین و گوشی موبایل خود را همراه داشته باشید چرا که لوکیشن های این موزه به قدری متنوع و مختلف بوده که میتواند بسیار به داشتن عکس ها و یادگاری های بامزه به شما کمک کند.

 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *