دبی سلام
0

شرایط زندگی در دبی

شرایط زندگی در دبی
بازدید 289

شرایط زندگی در دبی

عدم وجود مالیات بر حقوق درآمد و شرایط زندگی در دبی باعث شده تا سالانه مهاجران بسیاری آن انتخاب و برای زندگی، تحصیل و با برای کار به آن مهاجرت کنند. به جهت ساخت زندگی بهتری مهاجران بسیاری از هند  و شرق آسیای دور تا کشور های خاورمیانه‌ای به دبی مهاجرت میکنند اگر که شما هم علاقه مند به دانستن درباره شرایط زندگی در دبی هستید بهتر است تا انتهای این مقاله همراه ما باشید و به جهت آشنایی بیشتر با دبی مجله گردشگری دبی سلام را دنبال کنید. در ادامه باید بگوییم که زندگی در دبی گران است و از همین جهت نیز برای بر آمدن از پس هزینه ها و مخارج زندگی در دبی حتما می بایست تا دارای شغل باشید تا بتوانید از امکانات رفاهی این شهر مدرن بهره ببرید. هزینه های مختلف مانند اجاره مسکن و تحصیل فرزندان از جمله هزینه های است که اغلب مهاجران با آن روبرو هستند و سالانه هزینه بالایی را شامل میشود؛ البته باید گفت که اگر در زمینه‌ای حرفه‌ای هستید و تخصص دارید شهر دبی کشور امارات از بهترین گزینه های برای شما جهت مهاجرت به حساب می‌آید!

جهت رزرو آنلاین تور دبی میتوانید از این قسمت اقدام فرمایید.

کشور امارات از کشورهای مسلمان تابع قوانین اسلامی محسوب میشود و به همین علت نیز در جاهای مختلف شهر میتوانید مساجد گوناگون را مشاهده کنید. به احترام روزه داران در ماه های رمضان رستوران ها و کافه ها در روز بسته هستند، البته به غیر از این یک ماه شرایط به خصوص سخت دیگری برای مهاجران از لحاظ قوانین اسلامی وجود ندارد. اکثر مردم دبی عرب و مسلمانان هستند اما با افزایش مهاجرت هندها و فیلیپینی ها در این کشور میتوانید معابد این فرهنگ ها را نیز مشاهده کنید.

مزایا زندگی در دبی چیست؟

استاندارد های آموزش در دبی عالی محسوب میشوند و سالانه در آن مدارس و کالج های بی شماری ساخته میشود. از نظر جنبه اجتماعی نیز دبی مقصدی فوق العاده است همچنین که در آن باشگاه های مختلف و متنوعی نیز وجود دارد. زندگی در دبی در 6 ماه از سال که شامل پاییز و زمستان است بسیار مطلوب و دلچسب است چرا که آب و هوا در این زمانها در بهترین حالت خود قرار دارند. اما در 6 ماه باقی، گرمای هوا میتواند آزاردهنده باشد که البته به علت وجود سیستم های سرمایشی بسیار جای نگرانی نیست!

اگر خورد و خوراک و غذا برایتان مهم است نیز باید بدانید که رستوران  ها در شهر بسیار متنوع هستند و تقریبا در همه جا وجود دارند.

امنیت در دبی بسیار بالا بوده و شب های پر جنب و جوش و زنده‌ای نیز در آن وجود دارد. نیاز به گفتن نیز که از نظر گردشگری نیز این شهر بسیار معروف بوده و صنعت توریست در دبی از پیشرفت روز افزونی برخوردار است. مهمترین موضوعی که بسیاری از افراد را ترغیب به مهاجرت به دبی میکند نبود مالیات بر درآمد افراد است!

معایب زندگی در دبی چیست؟

نخست باید گفت گرمای هوا در ماه های ژوئن تا سپتامبر بسیار بالا بوده که برای بسیاری از مهاجران در وهله اول سخت است اما همانطور که گفتیم سیستم های سرمایشی به حد قابل توجهی این موضوع را قابل تحمل کرده‌اند. هزینه های بالا در مسکن و تحصیل لازمه داشتن درآمد بالا بوده و ساعات کار در دبی بسیار است خصوصا اگر که در شرکت های بین المللی مشغول کار باشید، بیش از ده ساعت در روز است. دسترسی به بعضی وب سایت ها و حتی اسکایپ و مقدار مشخصی سانسورهای دولتی به روی فیلم ها از جمله نکاتی است که مهاجران دبی آن را محدودکننده و خسته کننده میشمارند. اما مهمترین موضوع برای مهاجران تازه وارد در دبی الزام داشتن مجوز برای همه چیز است که روند بروکراسی دارد و این موضوع تا یکسال اول برای مهاجران تازه وارد سخت خواهد بود.

شرایط زندگی در دبی

اشتغال در دبی

اشتغال در دبی

نکته اولی که باید بدانید این است که در دبی کارها به صورت نیمه وقت و پاره وقت نیستند و معمولا به طور تمام وقت هستند. پردرآمدترین شغل در دبی شغل های خدماتی مثل آرایشگری، آشپزی، راننده و باریستا کار است؛ چرا که دبی شهری توریستی بوده و بالا بودن تعداد مسافران و گردشگران در آن باعث شده تا شغل های خدماتی از درآمد خوبی برخوردار شوند. گفتنی است هر فرد در دبی ملزم است تا بین 40 تا 48 ساعت کار کنند و چنانچه که در هر زمینه‌ای تخصص و مهارت داشته باشید از مزایایی خوبی برخوردار خواهید شد. همانطور که پیشتر نیز گفتیم، علت اصلی که افراد به دبی مهاجرت میکنند، نبود مالیات بر درآمد افراد است.

هزینه های اجاره مسکن در دبی

این موضوع بیشتر به منطقه و بخشی دارد که انتخاب کرده‌اید؛ برای مثال خیابان شیخ زاید و منطقه الجمیرا مناطق گرانی هستند اما محله های دیره، هندی ها و فیلیپینی ها ارزان تر محسوب میشوند. دغدغه اصلی بسیاری از مهاجران دبی هزینه های مسکن و اجاره بها است که به طور معمول برای اجاره یک آپارتمان دو خواب در یک منطقه متوسط دبی هر سال حدود 80000 دلار میبایست بپردازید. البته باید گفت که در برخی از مناطق هم میتوانید سالانه  با 1000درهم نیز اجاره کنید. کرایه خانه نیز در دبی معمولا به صورت سالانه بوده و ماهانه پرداخت نمیگردد؛ اجاره خانه یکی از دغدغه های اصلی مهاجران تازه وارد به دبی بوده که از هزینه های بالای برخوردار است.

شرایط زندگی در دبی

اقامت در دبی

آموزش و تحصیل در دبی

همانطور که گفتیم تحصیل در دبی به علت وجود مدارس و کالج های متعدد عالی است. در ادامه نیز باید گفت که مدارس دبی به دودسته تقسیم میشوند؛ مدارس ملی امارات که قوانین مختص به خود را دارند، آموزش دروس به زبان انگلیسی بوده و برخی از دروس به زبان عربی هستند. دسته دوم مدارس آمریکایی و اروپایی در دبی بوده که در منطقه الصفوح قرار دارند. از جمله این مدارس میتوان به مدرسه بین المللی  GEMS ولینگتون (برنامه درسی UK/IB)، مدرسه بین المللی چویفت(برنامه درسی SABIS) و مدرسه ملی دبی(برنامه درسی آمریکایی) اشاره کرد. شهریه مدارس دبی سالانه در حدود 20 الی 25 هزار درهم برای هر دانش آموز میباشد.

در نتیجه در کنار هزینه اجاره خانه، ، شهریه مدارس نیز از جمله های هزینه های زندگی در دبی برای خانواده های دارای فرزند محسوب میشود.

شرایط زندگی در دبی

تحصیل در دبی

آموزش عالی در دبی

از دانشگاه های معروف دبی دانشگاه های THE Global University Employability – Times Higher Education  Canadian University of Dubai،  QS World University، QS University Arab Region هستند. تحصیل و آموزش در در مقاطع تحصیلی لیسانس، کارشناسی و کارشناسی ارشد در کشور دبی مستلزم پرداخت شهریه به دانشگاه بوده که البته میتوانید از بورس های تحصیلی بی شهریه نیز بهره ببرید. رنکینگ و رتبه های دانشگاهی دبی در رتبه های بالایی قرار دارند اما هزینه های تحصیل آکادمیک در دبی نیز جزو دسته هزینه های گران تلقی میشود. با توجه به رشته و مقطع تحصیلی هزینه ها متفاوت است، برای مثال  برای تحصیل در مقطع کارشناسی میانگین 37.500 تا 70.000 سالانه میبایست کنار بگذارید.

درمان و مراقبت های بهداشتی  در دبی

اگر که در دبی بیمه درمان داشته باشید برای بیماری و خدمات پزشکی هزینه های اندکی را متقبل خواهید شد که البته بسته به نوع بیمه‌تان متفاوت خواهد بود. به طور معمول هر فردی که در دبی شاغل است، کارفرما او موظف به بیمه کارمندان خود و پرداخت بیمه ایشان است. که خوشبختانه قانون بیمه در شرکت ها و محل کارهای دبی به خوبی رعایت میشوند از این رو شاغلان جای نگرانی برای بیمه در دبی نخواهند داشت. گفتنی است که قوانین بیمه در دبی بسیار دقیق بوده و ساکنان شهر میتوانند در زمان وقوع حادثه و بیماری از آن بهره ببرند. که همین نکته یعنی شرایط درمان و مراقبت های بهداشتی را تبدیل به یکی از موارد مهم زندگی در دبی کرده است.

شرایط زندگی در دبی

حمل و نقل در دبی

حمل و نقل عمومی در دبی

در همه مناطق شهر میتوانید از تاکسی های اینترنتی که در کنار تاکسی های شهری فعالیت میکنند استفاده کنید که البته باید گفت کمی گرانتر هستند. اگر که رانندگی در دبی برای شما کلافه کننده است و مایلید تا زودتر به مقصد برسید بهترین گزینه پیش رویتان متور است؛ گفتنی است که حمل و نقل در دبی پیشرفته بوده و هیمن موضوع زندگی در این کلان شهر را آسان کرده است؛ با به همراه داشتن دبی کارت میتوانید برای تمام رفت و آمد های خود با وسایل نقلیه عمومی مترو، اتوبوس و بعضی از قایق های ساحلی از این کارت بهره ببرید؛ گفتنی است خطوط مترو برای تمام شهر دبی وجود دارد. همچنین اتوبوس، ترموا و تاکسی از دیگر وسایل حمل و نقل عمومی در دبی هستند.

مراکز تفریحی دبی

در دبی تفریح کم نمی‌آورید میتوانید بعد از ساعات کار خود به مراکز خرید دبی همچون امارت مال، دبی مال و … سر بزنید و یا از ساحل های الجمیرا که از زیباترین ساحل های شهر دبی است دیدن کرده به پیاده روی و یا بازی بپردازید، یا اینکه به ورزش های دریایی همچون غواصی، اسکی روی آب و … مشغول شودید؛ اطراف ساحل نیز محل مناسبی جهت تنیس ساحلی میباشد. بزرگترین پیست اسکی سرپوشیده در خاورمیانه نیز در دبی قرار گرفته است که میتوانید در آن به اسکی مشغوب شوید.  باشگاه گلف امارات از بزرگترین باشگاه های خاورمیانه بوده که در دسترس شما است. اگر به سینما و هنر نیز علاقه داشته باشید باید بدانید سالن های سینما و تئاتر جشنواره های فرهنگی و هنری در دبی کم نیستند که میتوانید از آنها دیدن کنید.

شرایط زندگی در دبی

مراکز تفریحی در دبی

اقامت در دبی

در آخر اما میرسیم به بخش جذاب اقامت در دبی؛ یکی از پرطرفدارترین روش های اقامت در دبی گرفتن ویزای کار امارات بوده که افراد متقاضی با داشتن مدرک از سوی کارفرما میتوانند ویزای کار را دریافت کنند. از دیگر روش های مورد توجه مهاجران، مهاجرت تحصیلی بوده بوده که دانشجویان میتوانند از طریق ویزایی تحصیلی دبی و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آن به این کشور با توجه به دوره و مدت زمان تحصیلشان مهاجرت کنند و اقامت داشته باشند؛ پس از اتمام دوره تحصیلی پیدا کردن شغل در دبی سخت نبوده و میتوانید پس از آن در دبی مشغول کار شوید.

در این مقاله از دبی سلام شرایط زندگی در دبی را برای شما توضیح دادیم که برای کسانی که قصد مهاجرت به دبی را دارند و یا دوست دارند بیشتر از این شهر توریستی جذاب بدانند، اطلاعاتی در رابطه با شرایط و هزینه های نسبی زندگی در دبی داشته باشند. اگرچه ساکن دبی هستید در بخش نظرات، تجربه و نظرات خود را برای ما و دیگر همراهان دبی سلام بنویسید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *