دبی سلام
0

بهترین زمان سفر به دبی

بهترین زمان سفر به دبی
بازدید 119

بهترین زمان سفر به دبی

سوالی که بسیاری از مسافران هنگامی که میخواهند یه مقصدی جدید بروند همواره  در سر دارند، دانستن بهترین فصل برای سفر به آن است.

دبی یکی از توریستی ترین و محبوب ترین مقاصد گردشگری در دنیا بوده که هر ساله پذیرایی مسافران بسیاری از سر تا سر دنیا به خود است.

البته دانستن اینکه بهترین فصل سفر به دبی کدام است؟ سوالی است که پاسخ آن بیشتر به علایق و ترجیحات شخص شما بستگی دارد؛ اگر قصدتان از سفر به دبی، خرید باشد یا استفاده از تفریحات آن یا حتی میخواهید تا سفر ارزان به دبی را داشته باشید، جواب های مختلفی را دریافت خواهید کرد.

مجله گردشگری دبی سلام در این مقاله به بررسی بهترین فصل های سفر به دبی از جمله بهترین زمان سفر به دبی، لوسیزن دبی، های سیزن دبی، فستیوال های دبی و ارزان ترین فصل سفر به دبی پرداخته است، پس تا انتها همراه ما باشید.

آب و هوای دبی

به طور کل آب و هوای دبی گرمسیری بوده و بارش سالانه باران در آن بسیار کم است و جزوی از چند کشور قرار گرفته در زیر خط استوا محسوب میشود. از آنجایی که آب و هوای شهر مقصد تاثیر بسیار بالای در زمان سفر به شمار میرود، باید بدانید که پربارش ترین ماه از سال آذر میباشد. دما در تابستان های دبی بین 40 تا 50 درجه بوده و شب های آن مابین 30 الی 35 درجه هستند. زمستان در دبی حال و هوای بهاری را داشته و میانگین هوا در طول روز 23 درجه میباشد.

از آنجایی که بسیاری از افراد میانه خوبی با گرما ندارند میتوان گفت خوش آب و هوا ترین زمان برای سفر به دبی در زمستان است.

بهترین زمان فصل سفر به دبی

آبان تا اواخر بهمن ماه یا به عبارتی، از ماه نوامبر تا فوریه بهترین زمان فصل سفر بوده بوده که میزان گردشگران و مسافران در این شهر به شدت افزایش پیدا میکند، همچنین که یکی از بهترین زمان ها برای انجام انواع تفریحات آبی است.

آب و هوا در آبان تا بهمن ماه در دلپذیرترین حالت خود قرار داشته و دمای هوا مابین 20 تا 27 درجه متغیر است. اگر که قصد آبتنی و شنا در ساحل را نیز داشته باشید باید بدانید که پاییز و زمستان از بهترین فصل ها برای شما محسوب میشوند. علاوه بر آبتنی میتوانید از تورهای کویر نیز بهره ببرید. از این رو میتوان گفت که ماه های دی، بهمن، آذر و آبان بهترین فصل سفر به دبی محسوب میشود.

باید این موضوع را در خاطر داشته باشید که در این ماه ها خبری از ارزانی نیست و تمامی خدمات و اماکن گردشگری و هتلها در بالاترین قیمت خود قرار دارند که دلیل آن نیز کاملا واضح است.

در واقع این ماه ها فصل های سیزن دبی محسوب میشود که در آن خبری از بلیط هواپیما ارزان دبی یا هتل ارزان دبی نیست چرا که شلوغ ترین و پربازدید ترین فصل از سال است.

بهترین زمان سفر به دبی

سفر به دبی

فصل معمولی سفر به دبی

اگر به صورت حرفه‌ای سفر میکنید مطمئنا با اصطلاحات سفری و گردشگری آشنا هستید، یکی از فصل های سفری که چندان در بین مردم شناخته شده نیستند، فصل های معمولی یا shoulder season  هستند که نه به شلوغی فصل “های سیزن” هستند و نه به خلوتی فصل لو سیزن؛ این فصل در دبی از شهریور تا آبان ماه یا به عبارتی سپتامبر تا نوامبر و همچنین از اسفند تا اردیبهشت یعنی مارچ تا اواسط می بوده که در این ماهها دبی پر از مسافر نیست.

از این رو قیمت ها در این فص های کمی پایین تر بوده و همچنین که اگر قصد رفتن به تور کویر و سافاری را دارید، چندان گزینه مناسبی نیست.

در این ماه ها میتوانید هر کاری را که میخواهید انجام دهید و به گردش و تفریح بپردازید، همچنین در نظر داشته باشید که ماه های شهریور، مهر، فروردین و اردیبهشت نیز از زمان های است که قیمت هتل های دبی ارزان تر میشود.

ارزان ترین فصل سفر به دبی

چنانچه ارزان تمام شدن سفر برای شما اولویت دارد باید بدانید که ارزان ترین فصل سفر به دبی در تابستان است. خرداد ماه تا شهریور ماه یا به عبارتی ژوئن تا اواسط سپتامبر فصل لو سیزن دبی بوده که به علت گرمای شدید هوا ارزان ترین فصل سفر به دبی به شمار میرود.

کمترین نرخ بلیط هواپیما و رزرو هتل دبی را در این ماه ها میتوانید مشاهده کنید و از این ارزانی بهره ببرید.

با این حال اما چندان نمیتوانید به گردش بروید و میبایست از ماشین ها و وسایل حمل و نقل عمومی کولر دارد استفاده کنید و برای خرید مراکز خرید سرپوشیده را انتخاب کنید.

بهترین زمان سفر به دبی

بهترین زمان خرید دبی

اگر به دنبال ارزان ترین فصل سفر به دبی باشید تابستان بهترین زمان از نظر ارزانی به شمار میرود.

برای گردش و جا به جایی در این فصل و یا در هر زمان دیگر نیز میتوانید به اجاره  خودرو در دبی روی بی‌آورید و کیفیت سفر خود را افزایش دهید.

در این فصل میتوانید شب ها به قدم زنی در ساحل بروید که البته ممکن است شرجی هوا آزار دهنده باشد، همچنین که تور های کویر نیز آنچنان به دلیل کم بود مسافر برگزار نمیشوند. اما اگر که این ها برایتان مهم نیست و قصدتان بیشتر بازدید از مراکز تفریحی و تجاری سرپوشیده و خرید است، بهترین زمان برای بازدید از دبی برای شما فصل تابستان است.

بهترین زمان خرید در دبی

ماه ژانویه بهترین زمان خرید در دبی محسوب میشوند که اگر که با مراکز خرید دبی چندان آشنایی ندارید میتوانید مقاله آشنایی با مراکز خرید دبی با قیمت مناسب را در دبی سلام مطالعه کنید. از آنجایی که بیشتر اجناس در این شهر برند و مارک هستند و از طرفی نیز مسافران به دنبال راه های کاهش هزینه های سفر خود هستند بهتر است تا با مراکز خرید ارزان که اجناس خود را با تخفیف های خوبی به فروش میرسانند آشنا باشید. دی ماه یا ژانویه بهترین فصل برای خرید در دبی بوده که بسیاری از مراکز خرید بر روی محصولات خود تخفیفات خوبی را گذاشته اند که میتوانید از آنها استفاده کنید.

بهترین زمان کویر رفتن در دبی

یکی از هدف های بسیاری از مسافران  تور دبی، رفتن به کویر گردی و سافاری است، چنانچه قصد دارید تا از طبیعت دیدن کنید بادی بدانید که بهترین زمان سفر به دبی برای کویر گردی از آبان تا آخر فروردین بوده که میتوانید به  تور کویر رفته و حتی در صورت علاقه نیز به کمپینگ روی آورید. از سمت هتل های نیز تور های سافاری متعددی برگزار میشود که میتوانید از آنها استفاده کنید.

اواخر پاییز تا اواخر فروردین بهترین زمان برای تور کویر گردی و سافاری بوده که باید در نظر داشته باشید که دارای هزینه های بالای هستند.

ارزان ترین ماه سفر به دبی

اگر به دنبال ارزان ترین ماه سفر به دبی هستید، ماه رمضان انتخابی ایده‌آل خواهد بود؛ چرا که در این ماه امکان نوشیدن و خوردن خوراکی در ملا عام را ندارید و این موضوع برای بسیاری از مسافران از سرتاسر جهان سخت است و همین موضوع باعث کاهش حجم مسافران دبی میشود. قیمت هتل ها در ارزان ترین حالت خود قرار دارند و میتوانید از تفریحات نیز بهره ببیرد؛ فقط در خاطر داشته باشید تا ماه رمضان را برابر با ماه شمسی و میلادی چک کنید.

بهترین زمان سفر به دبی

بهترین زمان برای کویر دبی

بهترین فستیوال های دبی

دبی جشن های متعددی را برگزار میکنند و همچنین میزبان بسیاری از جشنواره های بین المللی است که در این زمان ها میتوانید سفر جذاب را به این شهر داشته باشید؛ از بهترین فستیوال های دبی میتوان به جشنواره بازی های Omega Dubai Desert Classic، جشنواره میراث فرهنگی المرموم، جشنواره فیلم و کمیک خاورمیانه و نمایشگاه اتومبیل رانی اشاره کرد. بسیاری از افراد بهترین زمان سفر به دبی را برابر با زمان جشنواره های دبی می توانند چرا که میتوانند در کنار گردش و تفریح در این جشنواره ها نیز حضور پیدا کنند.

بهترین زمان سفر به دبی

بهترین زمان سفر به دبی برای فستیوال

زمان فستیوال های دبی

اگر قصد دارید تا در جشنواره ها و فستیوال های دبی شرکت کنید، دانستن زمان آنها برای برنامه ریزی اهمیت بسیاری دارد.

در نیمه دوم مارچ جشنواره میراث فرهنگی المرموم برگزار میشود که برابر با نیمه اول فروردین ماه است.

در ماه فوریه جشنواره بازی  Omega Dubai Desert Classic برگزار شده که یکی از بهترین زمان های برای بازی گلف و دیدن مسابقات آن در دنیا محسوب میشود.

جشنواره فیلم و کمیک خاورمیانه نیز در ماه مارس یا اسفند ماه برگزار میکشود که میتوانید علاقه‌مندان این جشنواره را در طول سفرتان از سراسر دنیا ببینید.

در آخر

در این مقاله از دبی سلام به بررسی ارزان ترین تور لحظه آخری دبی برای آگاهی از فصل سفر به دبی تا گران ترین فصل سفر به دبی پرداختیم تا بتوانید سفر خود را مطابق با خواسته و ترجیحات خود برنامه ریزی کنید.

چنانچه که قصد سفر به دبی را دارید، میتوانید با کمک دبی سلام خودتان برنامه سفری خود را برنامه ریزی کرده و یا این کار را به عهده دبی سلام بگذارید تا تجربه سفری جذاب و به یادماندنی را به خود و همراهنتان هدیه دهید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *