دبی سلام
0

اجاره ملک در دبی

خرید ملک در دبی
بازدید 52

اجاره ملک در دبی

اجاره ملک در دبی | اجاره کوتاه مدت ملک در دبی

یکی از مواردی که هنگام سفر به دبی یا اقامت در دبی مورد توجه گردشگران و مسافران تور دبی قرار دارد، اجاره ملک در دبی بوده که بعضی از مسافران ترجیح میدهند تا به جای گذراندن اوقات سفر خود در هتل، اقدام به رزرو خانه در دبی برای مدتی که قصد اقامت در دبی را دارند کنند.

اجاره خانه در دبی نیز به دو صورت کوتاه مدت و اجاره خانه بلند مدت ممکن بوده که به علت گردشگر پذیری این شهر بسیاری از صاحبان ملک ترجیح میدهند خانه های خود را به صورت اجاره کوتاه مدت اجاره بدهند تا اینکه به صورت سالیانه اجاره دهند. این موضوع نیز برای گردشگران نکته‌ای مثبت بوده چرا که مسافران و گردشگران میتوانند با پرداخت هزینه‌ای مناسب تر به جای اقامت در هتل های گران قیمت، با هزینه‌ای کمتر با اجاره خانه در دبی سفری اقتصادی و ارزان تری را به دبی تجربه کنند.

در ادامه این مقاله از دبی سلام قرار است تا شما را با نحوه و شرایط اجاره کوتاه مدت ملک در دبی آشنا کنیم؛ پس تا انتها همراه ما باشید.

خرید ملک در دبی

مزایای اجاره ملک در دبی برای مالکین

اجاره کوتاه مدت در دبی یعنی چه؟

اجاره ملک کوتاه مدت در دبی معمولا به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه صورت می‌پذیرد که املاک اجاره‌ای در دبی، البته بیشتر آنها مبله هستند و دارای برق، آب، اینترنت و امکانات کامل در اختیار مستاجران قرار میگیرد؛ از همین رو نیز این نوع املاک که به صورت کوتاه مدت اجاره داده میشوند، با نام “خانه های تعطیلات” شناخته میشوند.

خانه های تعطیلات میتوانند در ساختمان های مختلط، ویلاهای مستقل و یا مسکونی قرار گرفته باشند که هنگام اجاره خانه به صورت کوتاه مدت باید این نکته را در نظر داشته باشید که تمام ملک میباست اجاره کوتاه مدت داده بشود و نه فقط بخش از واحد؛ همچنین بر طبق قانون وزارت اقتصاد و گردشگری در دبی، ساختمان های آپارتمانی و هتل های دبی مجاز به میزبانی خانه های تعطیلات در دبی نمیباشند.

مزایایی اجاره ملک کوتاه مدت در دبی برای مستاجران

از آنجایی که دبی یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار در دنیا به شمار میرود، توجه بسیاری از گردشگران و همچنین سرمایه‌گذران را به خود جلب کرده است و از این رو بخشی از مسافران و افرادی که به دبی سفر میکنند، به جز مقاصد تفریحی به قصد کار و یا تجارت از این شهر دیدن میکنند و نیاز است تا مدت طولانی تری را در این شهر سپری کنند.

از همین رو نیز انتخابی مناسب و عاقلانه برای این نوع از افراد به جای اقامت در هتل های دبی که به علت طولانی بودن مدت زمان اقامت میتوانند هزینه‌ای سنگین را در پی داشته باشند، اجاره خانه کوتاه مدت در دبی بوده که هزینه های ایشان را به میزان قابل توجهی کاهش میدهد و از آنجایی که در این خانه ها تمام امکانات مورد نیاز شما قرار دارد، میتوانید تجربه اقامتی راحت را در این خانه ها داشته باشید.

از آنجایی که خانه های اجاره‌ای مبله هستند دیگر دغدغه‌ای از بابت خرید لوازم و تکمیل خانه نخواهید داشت چرا که این خانه ها کاملا مبله بوده و دارای امکانات رفاهی کامل هستند، همچنین در نظر داشته باشید که مستاجرین مجاز هستند تا ملک را به شرط داشتن گواهی عدم اعتراض از مالک به صورت کوتاه مدت اجاره کنند.

مزایای اجاره ملک در دبی برای مالکین

در نظر داشته باشید که برخی از صاحبین ملک در دبی بیشتر مواقع از سال را در کشور دیگری هستند و خانه ایشان خالی میباشد و از این رو تصمیم به اجاره خانه به صورت کوتاه مدت در دبی میگیرند که البته باید گفت که اجاره کوتاه مدت خانه در دبی مزایی نیز برای مالکین دبی در پی داشته که ایشان میتوانند پس از خرید خانه در دبی و با اجاره کوتاه مدت آن درآمد دلاری جانبی را برای خود داشته باشند. از دیگر مزایای اجاره کوتاه مدت ملک در دبی میتوان گفت که در مدتی که ملک تحت اجاره مستاجر است تمامی هزینه های شارژ ساختمان و آب و برق بر عهده مستاجر میباشد، همچنین که برای اجاره دادن خانه های تعطیلات نیازی به انجام تبلیغات و هزینه های اضافی نخواهید داشت.

مجوز های مربوط اجاره کوتاه مدت در دبی

هنگامی که قصد دارید تا خانه خود را برای اجاره کوتاه مدت در دبی اجاره دهید نیاز دارید تا مجوز های را برای آن تهیه کنید؛ به همین جهت نیز هنگامی که برای مجوز DET برای اجاره کوتاه مدت خانه در دبی درخواست میدهید می بایست سند مالکیت و صورتحساب  DEWA که به نام مالک ملک است بارگذاری شود.

همچنین اگر که مستاجر قصد اجاره ملک به شخص سومی را داشته باشد نیاز است تا اسناد اضافی که شامل  موارد زیر است را بارگذاری کنند:

–  NOC از مالک در قالب DTCM

– پاسپورت مالک یا شناسنامه امارات

– قرارداد اجاره با قید بند اجاره فرعی

پس از آنکه وزارت اقتصاد و گردشگری دبی مجوز اجاره کوتاه مدت ملک را صادر کرد مالکین و صاحبان خانه میتوانند تا آگهی خود را در پورتال های املاک دبی مانند Bayut بارگذاری کنند تا مسافران و گردشگرانی که به دنبال اجاره خانه به صورت روزانه، هفتگی و یا ماهانه هستند به انتخاب مورد مناسب خود و اجاره آن مشغول شوند.

لازم به ذکر است که این موضوع را باید در نظر داشته باشید که مالک میبایست تمام ملک را اجاره داده و نمیتواند قسمتی از آن را تصرف کند.

خرید ملک در دبی

اجاره کوتاه مدت در دبی یعنی چه؟

نظارت بر ثبت مستاجران در DTCM

بر طبق DET اپراتور های املاک اجاهر‌ای کوتاه مدت در دبی جهت پوشش خطرات ناشی از مهمانان، بیمه‌ای برای ساختمان و ملک را در نظر داشته باشند. همچنین که DET به مالکین توصیه میکند که در مورد عملیات اجاره کوتاه مدت آپارتمان موضوع را به مدیریت ساختمان اطلاع دهند. با اینکه نکته و الگوی خاصی برای  DET در قرارداد اجاره کوتاه مدت مابین اپراتور و مهمانان وجود نداشته اما با این حال اپراتورها میبایست تا تمام مهمانان را در سیستم  DTCM ثبت کنند.

در انتها

در این مقاله از دبی سلام تلاش کردیم تا اطلاعات مورد نیازی که برای اجاره کوتاه مدت ملک در دبی لازم است تا بدانید را در اختیار شما قرار دهیم، امیدواریم که مطالب فوق برای شما کارآمد و مفید واقع شده باشند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *