دبی سلام
0

اجاره ماشین در دبی

اجاره ماشین در دبی
بازدید 86

اجاره ماشین در دبی

اجاره خودرو یکی از راه های افزایش کیفیت سفر برای مسافرانی که بدون خودروی شخصی خود سفر کرده‌اند و دوست دارند که در طول سفر فضای شخصی و مختص به خود را نیز داشته باشند. این روزها نیز کرایه خودرو تبدیل به یکی از ارکان سفر شده که به افزایش کیفیت سفر کمک بسیار شایانی میکند.
دبی یکی از شهرهای توریستی و محبوب در دنیا بوده که توجه گردشگران بسیاری از سراسر دنیا به خود جذب کرده و همچنین تبدیل به یکی از مقاصد خارجی نزدیک به کشورمان شده است که بسیاری از گردشگران ایرانی سفر به این شهر تفریحی پر جاذبه را دوست دارند.
یکی از کارهای که هم مسافران و هم مردم بومی این کشور به آن علاقه دارند اجاره خودرو در دبی بوده چرا که بسیاری از این افراد علاقه‌ای به تردد با وسایل نقلیه عمومی ندارند و از طرفی نیز هزینه های کرایه تاکسی نیز در این شهر بالا بوده و در مقایسه با اجاره خودرو چندان به صرفه نیستند.
دبی به عنوان بزرگترین شهر کشور امارات امکانات رفاهی و تفریحی مختلفی را در خود جای داده است که حوزه اجاره خودرو نیز یکی از آنها است. در زمینه کرایه خودرو دبی امکانات لوکس و متنوعی را در اختیار مشتریان خودش قرار داده و شما میتوانید به اجاره هر نوع خودرو لوکس و به روزی که فکرش را کنید، مشغول شوید.
چنانچه قصد سفر به دبی را دارید، در این مقاله از مجله گردشگری آنلاین دبی سلام قصد داریم تا اطلاعاتی در رابطه با نحوه و قوانین اجاره خودرو در دبی و مجموعه‌ای معتبر و مطمئن را جهت انجام این کار یعنی کرایه ماشین در دبی را پیشنهاد کنیم، پس تا انتها همراه ما باشید.

اجاره ماشین در دبی

دبی از مدرن ترین شهر های واقع در خلیج فارس بوده که در اکثر زمینه از جمله سیستم حمل و نقل پیشرفت قابل توجهی را داشته که باعث شده تا افراد علاوه بر تجربه اقامتی لذت بخش رفت و آمدی راحت را نزی در طول سفرشان تجربه کنند. اما رفت و آمد با وسایل نقلیه عمومی میتواند مشکلاتی را برای مسافرانی که به صورت خانوادگی و یا حتی تعداد بالا سفر میکنند را به وجود بی‌آورد؛ از همین جهت اجاره ماشین در دبی خیال افراد را از بابت جا به جایی و گردش بسیار راحت کرده و میتوانید با خیالی آسوده به گشت زدن و تفریح بپردازید.
همچنین که هزینه های کرایه تاکسی در دبی گران است و به همین دلیل نیز بیشتر مسافران ترجیح میدهند تا اقدام به اجاره خودرو در دبی کنند با این کار علاوه بر آنکه در هزینه های سفرتان صرفه جویی خواهید کرد بلکه میتوانید ماشین مورد علاقه خود را نیز اجاره کرده و به گشت و گذار و رانندگی با آن بپردازید.
هزینه اجاره خودرو در دبی بر اساس مدل خودرو و مجموعه‌ای که از آن اقدام به کرایه خودرو کرده‌اید متفاوت و متغیر بوده و میبایستی بر اساس بودجه و هزینه ای که برای اجاره خودرو در نظر گرفته‌اید اقدام به انتخاب در بین موارد موجود کنید.
با اینکار با خیالی راحت به گشت و گذار در سطح شهر و دیدن از جاذبه های دیدنی دبی میتوانید بپردازید و نگرانی از بابت پیدا کردن تاکسی و هزینه های سرسام آور آن در طول سفر نخواهید داشت.
مراحل اجاره خودرو در دبی
برای اجاره خودرو در دبی نیاز به طی کردن مراحل سخت و چندان پیچیده‌ای نبوده و تنها با داشتن مدارک شناسایی همچون پاسپورت و گواهینامه بین المللی میتوانید به صورت حضوری و یا آنلاین از طریق وب سایت کیش آنلاین اقدام به رزرو و اجاره خودرو مورد نظرتان برای مدت زمان اقامتتان در این شهر توریستی کنید
یکی از مجموعه های معتبری که میتوانید از ایشان اقدام به رنت خودرو دبی کنید، مجموعه کیش آنلاین بوده که دارای مجوز های مربوطه بوده و شرکتی معتبر و شناخته شده میباشد، همچنین که علاوه بر ارائه خدمات اجاره خودرو میتوانید از دیگر خدمات ایشان نظیر تور دبی، بلیط هواپیما دبی و… نیز بهره ببرید.
اما به طور کل اگر بخواهید با مراحل و شرایط اجاره خودرو در دبی آشنا شوید در ادامه میتوانید با این شرایط بیشتر آشنا شوید:

اجاره ماشین در دبی

رنت خودرو در دبی

– بررسی و رزرو خودرو: نخستین کار پیدا کردن شرکت و مجموعه‌ای معتبر جهت رزرو خودرو در دبی و سپس انتخاب خودرو در بین لیست ماشین های آن مجموعه بوده؛ در آخر نیز میبایشد به بررسی شرایط اجاره، قیمت ها، خدمات مرتبط نظیر شرایط بازگرداندن، بیمه و کیلومتر برداری آن بپردازید.
– مدارک لازم: ممکن است که بعضی از مجموعه های اجاره دهنده خودرو از شما مدارک شناسایی همچون پاسپورت، کارت اعتباری و گواهینامه بین المللی بخواهند که به همین خاطر بهتر است تا هنگام مراجعه به شرکت مزبور این مدارک را به همراه داشته باشید.
– پرداخت وجه کرایه خودرو: پس از اتمام مراحل بالا و اجاره خودرو میبایست هزینه های مربوط به اجاره ماشین و هر گونه سپرده‌گذاری مورد نیاز را پرداخت کنید.
– تحویل خودرو: پس از طی این مراحل در روز و ساعت مقرر شده میتوانید جهت دریافت خودرو به مجموعه مورد نظر مراجعه کرده و خودرو را دریافت کنید. نکته‌ای که می‌بایست در خاطر داشته باشید این است که پیش از خروج به بررسی وضعیت ماشین، تجهیزات، وضعیت سوخت و کیلومتر شمار آن بپردازید و در صورت وجود هرگونه مشکل به شرکت اجاره دهنده اطلاع دهید.
– بازگرداندن خودرو: پس از اتمام دوره کرایه خودرو میبایست طبق شرایط و توافقات صورت گرفته خودرو مزبور را به مکان مورد نظر دار ساعت مقرر شده بازگردانید.
– باز پس‌گیری سپرده: چنانچه سپرده‌ای واریز کرده‌اید در انتها مدت زمان قرارداد و در صورت نبود مشکل همچون آسیب به خودرو و جریمه، سپرده مزبور به حساب شما واریز خواهد شد.

قوانین اجاره ماشین در دبی

حداقل سن دریافت گواهینامه در امارات همچون بسیاری از دیگر کشورها 18 سال بوده اما شرط سنی کرایه خودرو در آن متفاوت میباشد و اغلب شرکت های اجاره دهنده خودرو در دبی حداقل شرایط سنی جهت اجاره ماشین را 23 سال در نظر گرفته‌اند. البته بعضی از شرکت ها نیز حداقل سن اجاره خودرو را برای افراد 25 سال به بالا دارند که رعایت این موضوع هنگام اجاره ماشین در دبی الزامی میباشد.
در ادامه به بررسی بیشتر قوانین اجاره ماشین در دبی پرداخته‌ایم:
حداقل مدت اجاره خودرو دبی برابر با 24 ساعت
اگر در نظر دارید تا برای چند ساعت در دبی خودرو اجاره کنید باید این را در نظر داشته باشید که حتی اگر برای یک ساعت هم ماشین را اجاره کنید، موظف به پرداخت هزینه یک روز کامل هستید.
تحویل خودرو با سطح سوخت یکسان
هنگام بازگرداندن خودرو به مجموعه مذکور میبایست خودرو را با همان میزان سوختی که تحویل گرفته‎‌اید، پس بدهید و در غیر این صورت متقبل پرداخت هزینه‌ای اضافی خواهید بود.
محدودیت های بیمه
بهتر است پیش از اجاره خودرو در دبی شرایط بیمه را مطالعه کنید چرا که بیمه استاندارد ممکن است تا بعضی از آسیب ها را پوشش ندهد.
اعلام حوادث بیمه‌ای
در صورت بروز هرگونه حادثه‌ای می‌بایست مراتب را فورا به شرکت مذکور اطلاع داده و اخطار نقض را دریافت کنید چرا که در غیر این صورت ممکن است تا بیمه‌نامه لغو شود.
محدودیت های رانندگی
خودروهای اجاره‌ای تنها مجاز به تردد در جاده های آسفالت هستند.
مسئولیت های رانندگی
شماره تماسی که هنگام کرایه خودرو اعلام کرده‌اید همواره باید در دسترستان باشد و در صورت نیاز هزینه های همچون سوخت، جریمه و پارکینگ را خودتان میبایست پرداخت کنید.
حداقل سن رانندگی
حداقل سن رانندگی با هر نوع خودروی متفاوت بوده و از این رو بهتر است تا از قبل با این الزمات آشنا شده و آنها را رعایت کنید.
مجوز رانندگی بین المللی
برای رانندگی در دبی نیاز به داشتن مجوز رانندگی بین المللی یا IPD یا گواهینامه بین المللی دارید و در صورت نداشتن آن منجر به پرداخت جریمه خواهید بود.
حیوانات خانگی
در شهر دبی تنها حیوانات خانگی کوچک مجاز به سفر با خودروهای اجاره هستند و تنها در صورتی که در باکس و سبد مخصوص خود قرار داشته باشند.

اجاره ماشین در دبی

اجاره خودرو دبی

روش های اجاره ماشین در دبی

برای اجاره ماشین در دبی روش متفاوتی وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها پرداخته‌ایم:
– اجاره ماشین از شرکت های معروفی همچون هرتز و آویس: چنین شرکت های معمولا در فرودگاه و نقاط مختلف شهر دفاتری را دارند که میتوانید به صورت حضوری یا از طریق وب سایت یا تماس تلفنی اقدام به رزرو خودرو از ایشان کنید.
– فرودگاه بین المللی دبی: این روش معمولا دارای هزینه‌ای بیشتر به نسبت سایر روش ها دارد که شما میتوانید ماشین خود را از فرودگاه بین المللی دبی برای مدت زمان موردنظرتان کرایه کنید.
– اپلیکیشنهای اجاره ماشین: در این شهر اپلیکیشن های همچون Ekar و Udrive وجود داشته که در نقاط مختلف شهر اقدام به اجاره خودرو میکنند که معمولا نیز به صوت کوتاه مدت و لحظه‌ای هستند.
اگر که به دنبال مجموعه‌ای معتبر باشید، همانطور که در ابتدای مقوله نیز به آن اشاره شده، مجموعه کیش آنلاین میتواند انتخابی ایمن و مطمئن برای اجاره خودرو در دبی برای شما باشد که میتوانید به راحتی از داخل ایران پیش از سفرتان و یا به طور آنلاین، تلفنی و یا حضوری در دبی اقدام به اجاره خودرو مورد نظرتان برای سفر خود در این شهر جذاب کنید.

قوانین و مقررات رانندگی در دبی

رانندگی دارای قوانین و مقررات مخصوص به خود بوده که شما ملزم به رعایت آنها هستید که در صورت رعایت نکردن شان علاوه بر ایجاد مشکل برای خود و همراهنتان، امکان به وجود آمدن اتفاقات ناگوار و ناخوشایند نیز خواهید بود؛ از این جهت نیز بهترین کار این است تا همواره به رعایت این قوانین بپردازیم؛ علاوه بر اینکه در این شهر قوانین به صورت سختگیرانه و دقیقی انجام میشوند و در صورت تخلف نیز فرد متخطی جریمه میشود.
مهمترین قوانین رانندگی در دبی هنگام اجاره ماشین لوکس در دبی عبارتند از:
– عدم تغییر مسیر ناگهانی
– رعایت سرعت مجاز
– توجه به چراغ راهنمایی و رانندگی
-عدم پارک خودرو در مح پارک معلولین
– عبور نکردن از مسیر اتوبوس و تاکسی
– توجه به محل عبور عابرین
لازم به ذکر است که رعایت نکردن هریک از این موارد میتواند جریمه های سنگینی را برای شما در پی داشته باشد.
هزینه اجاره ماشین در دبی
به طور کل نمیتوان قیمت دقیقی از هزینه اجاره ماشین در دبی ار اعلام کرد چرا که این موضوع بسته به نوع خودرو و مجموعه‌ای که از آن قصد اجاره خودرو را دارید متفاوت خواهد بود.
اما به طور کل خودرو های همچون لامبورگینی دارای قیمت اجاره بیشتری به نسبت خودرو های مینی و شاسی و بلند هستند و اجاره رولز رویس در دبی از گران ترین خودرو های دبی تلقی میشود.
همچنین در صورتی که به راننده شخصی نیاز داشته باشید هزینه آن به صورت روزانه و با توجه به مدل خودرو به صورت متغیر محاسبه میشود که به طور کل برای خودرو های معمولی بین 250 تا 300 درهم بوده و برای خودرو های لوکس بین 350 الی 400 دارم میباشد.
در آخر
دبی یکی از جذاب ترین مقاصد توریستی در خلیج فارس بوده که میتواند مقصدی فوق العاده برای گذراندن تعطیلات خانوادگی باشد و یکی از بهترین راه های که به داشتن سفری با کیفیت به شما کمک خواهد کرد اجاره ماشین در دبی بوده که در این مقاله از دبی سلام تلاش کردیم تا شما را با نحو و شرایط کرایه خودرو در دبی آشنا کنیم.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *